Mistrzostwa Polski w strzelaniu pneumatycznym Wrocław

W obiektach wrocławskiego Śląska 270 zawodniczek i zawodników walczyło o tytuły, medale i puchary MP w strzelaniu pneumatycznym. Wszyscy ujęci w komunikacie końcowym zapisali się w wydarzeniu historycznym po raz 1, bowiem w Polsce , w oficjalnym programie zawodów najwyższej rangi mistrzowskiej, przyznane zostały tytuły w najmłodszych olimpijskich, strzeleckich konkurencjach mieszanych, które zobaczymy podczas najbliższych IO w Tokio.

Również pozostali uczestnicy MP: oficjele, zaproszeni goście, trenerzy, kierownicy zespołów, kibice i in. mają pełne prawo czuć się uczestnikami strzeleckiej historii. No, może Renata Mauer-Różańska, tym razem dekorująca zawody i zwycięzców, oraz dekorowani, nieco bardziej...

We Wrocławiu rozdane zostały nie tylko tytuły w pneumatycznych MP. Minister sportu i turystyki Witold Bańka, za występy w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, okolicznościowymi dyplomami, wyróżnił reprezentantów Polski: Karolinę Kowalczyk (Śląsk), Paulę Wrońską (Lider Amicus Lębork), Sylwię Bogacką (Gwardia Zielona Góra), Kacpra Jurasza (Kaliber Białystok), Patryka Sakowskiego (Gwardia), Oskara Miliwka (Zawisza Bydgoszcz) i Łukasza Czaplę (Wawel Kraków). Wręczał prezes PZSS. Tomasz Kwiecień przekazał też wyróżnienia zdobyte przez udziałowców klasyfikacji “Najlepszy Zawodnik 2017 r. młodym strzelcom, którzy zielonych statuetek nie odebrali w Bydgoszczy. A puchary? Otrzymali je przedstawiciele klubów zajmujących 3 pierwsze miejsca w klasyfikacji zespołowego mistrza Polski. Tym razem gratulujemy nie tylko się wyróżniającym zawodnikom, szkoleniowcom i szefom klubów, ale wszystkim uczestniczącym w historycznym wydarzeniu!.

Podziel się