Puchar Świata Al Ain - miejsce Olimpijskie dla Polski!

Kolejna przepustka olimpijska w strzelectwie sportowym na igrzyska olimpijskie Tokio 2020 zdobyta! QP wywalczyła  Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa Sekcja Strzelecka) w konkurencji skeet 125 kobiet, podczas rozgrywanych w Emiratach Arabskich zawodów  PŚ w strzelaniu do rzutków. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do finału, w którym zajęła 5. miejsce. Gratulujemy!

Przypomnijmy, że zdobywcą 1. QP  w tej olimpiadzie jest klubowy kolega Oli Jarmolińskiej Tomasz Bartnik, mistrz świata w kd 3x40 strzałów; 50 m z MŚ 2018 w Changwon.

Piotr Kowalczyk o krok od finału konkurencji trap 125 w rozgrywanych w Emiratach Arabskich  zawodach  Pucharu Świata w strzelaniu do rzutków. Zawodnik  Bocka Rawicz uzyskał 122/125 p., wynik identyczny z rezultatem, który dawał miejsce 5. w kwalifikacjach. Brał udział w dogrywce o finał, ale niestety nie zdołał się zakwalifikować do szóstki. Ostatecznie zajął 10. miejsce. Piotr prezentuje ostatnio bardzo dobrą dyspozycję: 121/125 na PŚ w Acapulco i obecnie 122/125 na PŚ w Al Ain. W tej rywalizacji Jaromir Wojtasiewicz  (Grunwaldu Poznań) uzyskał 121/125. Piotr Kowalczyk, w parze z juniorką Sandrą Bernal (Śląsk Wrocław) ustanowili