Licencje Klubowe - system SOZ

Newsletter

Poniżej publikujemy wszystkie informacje ws. nowego systemu wysyłane w formie newslettera do Klubów na adresy e-mail Klubów oraz operatorów klubów.

Niestety z uwagi na politykę darmowych poczt @wp.pl , @interia.pl czy o2.pl osoby z tymi adresami mogą miec problem z dostarczaniem tych wiadomości.

Prosimy o upewnienie się że wiadomości z adresu automat@pzss.org.pl nie trafaiją do SPAMu lub Ofert itp oraz dodanie tego adresu do wyjątków. W ten sposób będą Państwo mieli pewność, że nie ominą istotnej informacji.

 

E-mail z dnia 20.09.2023

Szanowni Państwo,

niedługo rozpoczynamy przedłużanie licencji klubowych na kolejny rok.  

 

Mając na uwadze problemy techniczne, których doświadczyliśmy z tym procesem w ubiegłym roku, zrezygnowaliśmy z dotychczas używanego systemu ESOI i zastąpiliśmy go innym, wykonanym przez innego dostawce. Dotychczasowy wykonawca systemu nie był w stanie dokończyć systemu w terminie oraz na warunkach, które by satysfakcjonowały PZSS. Dane oraz załączniki zostały oczywiście zaimportowane z systemu ESOI.  

 

Dla rozróżnienia system otrzymał nazwę System Obsługi Związku (SOZ). Docelowo system SOZ  w perspektywie najbliższych lat będzie przejmować funkcjonalności Portalu oraz dotychczasowego systemu licencyjnego i całkowicie je zastąpi. Obecnie obsługuje on procesy związane z zarządzaniem klubami i licencją klubową

 

System będzie dostępny pod adresem https://soz.pzss.org.plLogowanie do systemu odbywa się tymi samymi danymi logowania, jakich używacie Państwo do Portalu Informatycznego (portal.pzss.org.pl)

 

Składanie wniosków o przedłużenie licencji w tym roku wyjątkowo rozpocznie się od 2 października od g. 9:00 i od tego czasu będzie można się do tego systemu zalogować.

 

Wszelkie problemy i błędy prosimy zgłaszać pod adres portal@pzss.org.pl abyśmy mogli je obsłużyć.

E-mail z dnia 2.10.2023

Szanowni Państwo,

przypominamy, że w karcie współzawodnictwo należy wpisać dokładnie 4 różne zawody (różne daty) w klasyfikacji indywidualnej ALBO 2 różne zawody (różne daty) w klasyfikacji drużynowej, w których brał udział Klub w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego w aktualnym roku kalendarzowym przez PZSS lub WZSS. Zawody, nie konkurencje. Prosimy nie mylić tego z osobo-startami wymaganymi do przedłużenia licencji zawodniczej.

Zwracamy też uwagę, że zdarzają się przypadki, w których niektóre dane, z różnych przyczyn nie zostały poprawnie zaimportowane ze starego systemu. W takiej sytuacji karta „dane akutalne” we wniosku będzie pusta. W takiej sytuacji nie należy zaznaczać „oświadczam, że nie zaszły zmiany” a należy uzupełnić dane zgodnie ze stanem faktycznym.

W przypadku nie figurowania w systemie osób ze składu zarządu/komisji rewizyjnej należy dodać te osoby w Portalu Informatycznym (portal.pzss.org.pl). Pojawią się one w systemie systemie SOZ po ok. 20 minutach.

E-mail z dnia 4.10.2023

Szanowni Państwo,

zgodnie z planem dzisiaj o 9 uruchomiony został system soz.pzss.org.pl, w którym można składać wnioski o przedłużenie licencji klubowej.

Logowanie do systemu odbywa się tymi samymi danymi, którymi logujecie się Państwo do Portalu Informatycznego (portal.pzss.org.pl).

W systemie do dyspozycji są dwa wnioski: wniosek o aktualizację danych oraz wniosek o przedłużenie licencji.

Wniosek o aktualizację służy do zgłaszania zmian powstałych w trakcie roku licencyjnego np. zmiany polisy po wygaśnięciu, doręczenia przedłużonej umowy na obiekt itp. Wniosek o przedłużenie służy do aktualizacji danych z jednoczesnym przedłużeniem licencji. Oznacza to, że jeżeli macie Państwo zmianę do zgłoszenia teraz przy okazji przedłużenia to nie należy składać dodatkowo wniosku o aktualizację danych, a jedynie wniosek o przedłużenie i na nim nanieść zmiany.

Wniosek o aktualizację składamy gdy w dokumentach klubu / zarządzie / kadrze trenerskiej zajdą zmiany w trakcie roku.

Opłaty za licencje klubową oraz składkę członkowską wnosimy za pośrednictwem systemu Przelewy24. Opłatę można wnieść po zaakceptowaniu wniosku przez WZSS. W tym celu należy wejść w listę wniosków (proszę zwrócić uwagę na ewentualne filtrowanie na liście tak by widoczne były wnioski na rok 2024) i wybrać ikonę zapłać przy wniosku. Po wniesieniu i zaksięgowaniu opłaty wniosek wpływa do PZSS.

Automatyczne fakturowanie nie zostało jeszcze uruchomione. Stanie się to do końca października i wtedy zostaną wystawione wszystkie faktury do opłat wniesionych teraz.

W kartach Zarząd oraz Trenerzy należy wykazywać cały aktualny skład w sekcji dane wnioskowane. Oznacza to, że aby wymienić kogoś ze składu zarządu należy skopiować przyciskiem aktualny skład zarządu/trenerów, a następnie oznaczyć osoby, które mają zostać wykreślone i/lub dodać nowe. W przypadku zaistnienia zmiany np. funkcji w zarządzie lub daty ważności umowy trenerskiej należy ten wpis oznaczyć jako wykreślony, a następnie dodać te osobę ponownie podając nowe dane.

Proszę też mieć na uwadze, że w przypadku wprowadzenia zmian w danej karcie należy wypełnić całą sekcję. Np. gdy zmieniamy odpis KRS w zakładce dokumenty rejestrowe należy ponownie wypełnić pozostałe pola oraz załączyć statut.

W przypadku gdyby w karcie aktualne dane nie ma żadnych danych oznacza to, że nie zostały poprawnie zaimportowane (lub dotyczy to nowych klubów, które nie składały wniosków w ub. roku w systemie ESOI). W takich przypadkach należy te dane wprowadzić ponownie.

Przypominamy też, że w karcie współzawodnictwo należy wpisać uczestnictwo w 4 zawodach w klasyfikacji indywidualnej albo w co najmniej 2 zawodach drużynowych, we współzawodnictwie sportowym organizowanym w aktualnym roku kalendarzowym przez PZSS/WZSS jeżeli we współzawodnictwie w jednej z dyscyplin strzeleckich uczestniczy nie mniej niż 10 zawodników lub 3 drużyny.

Wnioski są rozpatrywane w terminie 30 dni od dnia złożenia w PZSS (Status złożono w PZSS0 poprawnego i kompletnego wniosku.

Wielostronicowe dokumenty zeskanowane w wielu plikach należy scalić w jeden np. na tej stronie: https://jpg2pdf.com/pl/.

Wszelkie problemy techniczne z działaniem systemu prosimy przesyłać pod adres portal@pzss.org.pl , natomiast wszelkie kwestie merytoryczne należy zgłaszać pod adres aw@pzss.org.pl

Podziel się