Aleksandra Pietruk – Białostoczanka z Quotą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Aleksandra Pietruk z Quotą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Na strzelnicy w Rio de Janeiro, Aleksandra Pietruk, 23-letnia strzelczyni z klubu KS Kaliber Białystok konkurowała ze światową elitą w konkurencji karabinu sportowego 3 postawy kobiet.

Choć ostatecznie Pietruk zajęła 4. miejsce, tuż za podium, to jednak jej wynik był więcej niż wystarczający, aby zdobyć kwalifikację olimpijską (QP).

To był moment, w którym wszystkie godziny spędzone na strzelnicy, każde zgrupowanie sportowe oraz praca z psychologiem sportowym złożyły się na sukces, który jest celem pośrednim w spełnieniu olimpijskiego marzenia.

Aleksandra, znana ze swojej precyzji, przez cały sezon przygotowywała się do tego momentu. Wspierana przez trenerów, rodzinę i przyjaciół, Pietruk pokazała, że marzenia o złocie olimpijskim są w zasięgu ręki dla tych którzy poświęcają się w sporcie.

“Jestem bardzo usatysfakcjonowana startem przede wszystkim w kwalifikacjach, zwłaszcza, że czuję, że nadal mam dużo zapasu jeśli chodzi o moje możliwości. A z finału wyszłam z najszczęśliwszym 4 miejscem w moim życiu” - dodaje Aleksandra.

Teraz, gdy kwalifikacja jest już w kieszeni, Aleksandra skupia się na nadchodzących wyzwaniach. Paryż czeka, a Polska ma już na swoim koncie 6 przepustek na igrzyska Olimpijskie.

Podziel się