Grand Prix Pilzna 2020

Wyjazd na zawody międzynarodowe do Pilzna jest jednym z ostatnich etapów przygotowań do Mistrzostw Europy we Wrocławiu. Na te zawody trenerzy desygnowali przede wszystkim juniorów. Z małymi wyjątkami. W seniorach mieliśmy czterech pistoleciarzy i dwoje karabiniarzy. Jak się potem okazało z dużym sukcesem zakończyli rywalizacje w karabinowym mixie. Dzień pierwszy przyniósł dwa miejsca w finale karabinu pneumatycznego juniorów. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowali się Sebastian Pokorowski i Kacper Sadowski. Mimo zapału i serca do walki nie postali na stanowisku zbyt długo. Zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce. Nieco lepiej przedstawiała się sytuacja z młodymi pistoleciarzami, którzy w liczbie czterech zakwalifikowali się do finału. Wśród trójki, która będzie nas reprezentować na ME w Wrocławiu (Jakub Rosa, Filip Wagner i Gabriel Chojnowski) znalazł się Stanisław Kozłowski (Dwór Grunwaldzki Poznań). Staś pięknie walczył i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Brawo Staś i jego trener Przemek!!!

Drugi dzień strzelań, to wspaniały i długo wyczekiwany rezultat Macieja Kowalewicza. Dzień wcześniej zabrakło milimetrów by zakwalifikować się do finału. Następnego dnia strzelał jak w transie i przekroczył magiczną liczbę 630. A konkretnie 630,1 pkt. Taki wynik jest nowym rekordem Polski w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów. Brawo duet trenerski Tomasz i Bogdan. Na drugim miejscu awansował do finału. W finale po zażartej walce i strzale dogrywkowym ostatecznie zajął trzecie miejsce. Do wspaniałych wyników dołączył Filip Wagner, który w swoim drugim starcie w konkurencji pistoletu pneumatycznego ustanowił swój rekord życiowy na poziomie 575 punktów na 600 możliwych. W finale wziął przykład ze Stasia i również zajął trzecia lokatę. Trener Filipa
-Józef Rowicki nie posiadał się ze szczęścia. W finale karabinu pneumatycznego juniorów mieliśmy dwóch przedstawicieli: Michał Chojnowski i Kajetan Krzyśka. Mimo usilnej walki nie udało się im wejść na podium. W pistolecie seniorów w drugim strzelaniu nie zawiódł Piotr Daniluk, który dzięki wysokim ostatnim seriom rzutem na taśmę zakwalifikował się do finału. Tam ostatecznie uplasował się szóstej pozycji. I jeszcze jeden rezultat wart odnotowania osiągnięty w konkurencji karabinu pneumatycznego mix.  Marta Mazany i Maciej Kowalewicz w cuglach wygrali eliminacje i półfinał. W finale walczyli dzielnie ale nie dali rady reprezentantom Rosji. Gratulujemy. Szczególnie Maćkowi, który tak pięknie rozpoczyna swoje strzeleckie kroki w grupie seniorów!!!!