Historyczna chwila zapisała się na kartach Polskiego Strzelectwa!

Historyczna chwila zapisała się na kartach Polskiego Strzelectwa!

Mistrzostwa Europy w Strzelectwie Sportowym 2024 - Osijek.

Polska reprezentacja osiągnęła niebywały sukces, zdobywając łącznie 20 medali. To historyczne osiągnięcie podkreśla niezwykłą formę naszych zawodników
i pokazuje, że Polska Kadra Narodowa wyróżnia się na arenie międzynarodowej!

Nasi strzelcy pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi, zdobywając medale we wszystkich kolorach. Spośród wszystkich europejskich krajów jesteśmy się w czołówce z 6 złotymi, 6 srebrnymi i 8 brązowymi krążkami.

W klasyfikacji wyprzedzili nas tylko Szwajcarzy, Niemcy oraz Norwegowie. Wszystkie medale zdobyte przez naszych zawodników to dowód na ich niezwykłe umiejętności, determinację i ciężką pracę. Aktualnie, Biało-Czerwoni strzelcy posiadają rewelacyjną formę, która wyróżnia się na tle światowego rankingu. Potwierdza to 7 zdobytych przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu,

Sukces ten, nie byłby możliwy bez niezwykłego wsparcia i przygotowania ze strony trenerów klubowych, trenerów kadrowych, psychologa Huberta Trzebińskiego, lekarza Moniki Skrzypiec-Spring, fizjoterapeuty Kamila Kozikowskiego oraz sponsora KGS Polski Cukier. Ciężka praca, doświadczenie i wiedza przekładają się na sukcesy zawodników.

 

Worek medali rozwiązany !

Jako pierwsze zostały rozegrane konkurencje w strzelaniu z karabinu na najdłuższym dystansie, podczas pierwszego dnia strzelań. W konkurencji Karabin 300 metrów leżąc drużynowo, nasze reprezentantki zdobyły 3 miejsce na podium.

Karolina Romańczyk (WKS Śląsk Wrocław), Paula Wrońska (LOK Lider Amicus Lębork), Sylwia Bogacka (ZKS Gwardia Zielona Góra).

Ten sam skład sięgnął po brązowy medal w kolejnych dniach strzeleckich zmagań tym razem w konkurencji drużynowej 3 postaw. Karolina Romańczyk została wicemistrzynią w konkurencji indywidualnej. Ponadto w klasyfikacji mężczyzn w konkurencji karabin 3 postawy 300m Trio Event nasi zawodnicy zdobyli w finale brązowy medal: Daniel Romańczyk (Klub Strzelecki AGAT Złotoryja), Rafał Łukaszyk (CWZS Zawisza Klub Strzelecki Bydgoszcz) i Andrzej Burda (niezrzeszony).

W konkurencji mieszanej karabinu 300 metrów leżąc- duet Karolina Romańczyk oraz Daniel Romańczyk sięgnęli po wicemistrzostwo starego kontynentu.

Kilka dni później, w kolejnej części zawodów, odbyły się strzelania na dystansie 50 metrów w karabinie oraz 25 metrów w pistolecie.

Świetną formę pokazała Julia Piotrowska (WKS Śląsk Wrocław), która sięgnęła po srebrny medal w konkurencji 3 postaw. W klasyfikacji drużynowej nasze reprezentantki stanęły na 3 miejscu podium. W drużynie wraz z Julią wystąpiły Aleksandra Pietruk (KS Kaliber Białystok) oraz Natalia Kochańska (ZKS Gwardia Zielona Góra).

Ten sam zespół sięgnął po brązowe medale w konkurencji karabin 3 postawy Trio Event kobiet.

Kolejne starty z sukcesem na mistrzostwach starego kontynentu należały do juniorów, którzy wśród wszystkich rywalizujących zawodników najczęściej stawali na podium, bo aż 12 razy!

Dobrą passę młodzież rozpoczęła od konkurencji drużynowej 3 postaw dzięki zdobyciu złotego medalu: Jakub Goliszek (WKS Śląsk Wrocław), Michał Chojnowski (KS Kaliber Białystok) oraz Wiktor Sajdak (TKS LOK Tarnów). Indywidualnie Michał Chojnowski sięgnął po tytuł mistrzowski a Wiktor Sajdak został wicemistrzem Europy. W tej samej konkurencji wśród juniorek brązową medalistką została Maja Gawenda (KSS Piast Bieruń). 

W konkurencji karabin 60 strzałów leżąc na dystansie 50 metrów Wiktor Sajdak nie miał sobie równych i stanął na czele stawki zostając nowym mistrzem Europy. W klasyfikacji drużynowej juniorzy zajęli 3 miejsce na podium.

Kolejnymi zmaganiami były konkurencje mieszane w strzelaniu z karabinu leżąc Duet Event: Wilhelmina Wośkowiak (Legia Warszawa) oraz Jakub Goliszek sięgnęli po wicemistrzostwo, zaś brązowe medale przypadły Mai Gawendzie oraz Wiktorowi Sajdakowi.

Zmagania w strzelaniu z pistoletu bocznego zapłonu również przyniosły rewelacyjne rezultaty!

Mistrzem Europy został Wiktor Kopiwoda (Grot Płock) w konkurencji pistolet sportowy 30+30, po złoto sięgnęła Biało-Czerwona drużyna w składzie Wiktor Kopiwoda, Tomasz Jędraszczyk (KSO Świdnica), Ivan Rakitski (KS Kaliber Białystok). Wicemistrzami starego kontynentu w konkurencji pistolet szybkostrzelny juniorów drużynowo zostali: Tomasz Jędraszczyk, Ivan Rakitski, Stanisław Nowosadko (ZKS Gwardia Zielona Góra). Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał po raz kolejny w Osijeku dla mistrzów Europy w konkurencji pistolet szybkostrzelny Trio Event: Stanisław Nowosadko, Ivan Rakitski, Tomasz Jędraszczyk,

Liczne sukcesy Polskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Europy
w Strzelectwie to dowód na to, że nasza reprezentacja jest w doskonałej formie. Z 20 medalami na koncie pokazali, że są prawdziwymi mistrzami. Jesteśmy dumni z naszych strzelców i nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów!

Zachęcamy wszystkich fanów sportu do śledzenia poczynań strzelców. Bądźcie na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, wynikami i wydarzeniami. Zapraszamy do obserwowania oficjalnych kanałów mediów społecznościowych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz zawodników. Możecie wesprzeć naszych strzelców, dzieląc się ich sukcesami z rodziną i przyjaciółmi.

Podziel się