Zasady rozgrywania konkurencji MIX (karabin i pistolet) na zawodach krajowych

Podczas zawodów krajowych, gdy w danej konkurencji MIX jest więcej zmian niż jedna, to konkurencja ta przeprowadzana będzie w następujący sposób:

I etap kwalifikacji w konkurencji MIX (Kpn i Ppn) może odbywać się w kilku zmianach wszystko uzależnione jest od wielkości strzelnicy i ilości zgłoszonych zespołów, zgodnie
z regulaminem.

W pierwszym etapie mamy 5 min czasu przed przygotowawczego, a następnie 10 minut na czas przygotowawczy i strzały próbne.  W tym etapie każdy zawodnik oddaje 30 strzałów w czasie 30 min niezależnie od partnera. (Łącznie 60 strzałów).

Z pośród wszystkich zmian wyłanianych jest najlepszych 8 zespołów z największą liczbą punktów, które przechodzą do drugiego etapu kwalifikacji.

Przed drugim etapem kwalifikacji losowane są stanowiska dla poszczególnych zespołów zakwalifikowanych do tego etapu. Zawodnicy mają 7 minunt czasu przed przygotowawczego, a czas przed przygotowawczy i na strzały próbne wynosi 3 minuty. W 2 etapie kwalifikacji, każdy z zawodników oddaje po 20 strzałów w czasie 20 minut niezależnie od partnera. (Łącznie 40 strzałów).

Do finału awansują cztery najlepsze zespoły, gdzie dwa pierwsze rywalizują w meczu o złoty medal, a trzeci i czwarty zespół z drugiego etapu kwalifikacji rywalizują w meczu o brązowy medal.

Antoni Kamiński
przewodniczący Kolegium Sędziów PZSS

Podziel się