Medal w urodziny! Klaudia Breś ze złotem na Igrzyskach Europejskich

Medal w urodziny! Klaudia Breś ze złotem na Igrzyskach Europejskich

Cóż to była za rywalizacja. Nie było łatwo, ale Polka wystrzeliła złoto. Klaudia Breś wygrała finał w pistolecie pneumatycznym 10 m wynikiem 17:13 z Francuską Camille Jedrzejewski. To pierwszy polski krążek na strzeleckich zawodach we Wrocławiu i idealny urodzinowy prezent dla reprezentantki Polski.

W kwalifikacjach Polka wystrzeliła pewnie 2. miejsce i awansowała do finałowych zmagań. Trenerka Jolanta Samulewicz mówiła przed startem Klaudii Breś, że zawodniczka ma duże szanse na złoto. Nie myliła się. Reprezentantka Polski w finale zawodów radziła sobie świetnie i długo utrzymywała prowadzenie.

Kryzys przyszedł na ostatniej prostej, gdy na placu boju były już tylko ona i Francuzka Camille Jedrzejewski. Starcie było niezwykle zacięte i ostatecznie to zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz wyszła z niego zwycięsko - zdobyła złoty medal. Finałowe spotkanie zakończyło się wynikiem 17:13.

- Zawsze wychodzę strzelać z myślą „idę, żeby wygrać”. Nie mam po co startować, jeżeli nie liczę na zwycięstwo. Wiadomo, że jest różnie, bo to jest sport, ale mam nadzieję na medale również w następnych startach. Na koniec emocje były naprawdę wysokie, do tego było bardzo gorąco. To pewnie sprawiło, że na finiszu już szło mi trochę słabiej, ciężko było o koncentrację, nie utrzymywałam wzroku, jak powinnam. Cieszę się więc, że to złoto jest moje - podkreśliła Klaudia Breś.

„Medal w urodziny smakuje wyjątkowo” - przyznała Polka. - Ale ważniejsze jest dla mnie, że przyjechała ze mną córeczka i mąż, i mogli to zobaczyć, słuchać razem ze mną hymnu, a to jest dla mnie największa nagroda - dodała.

W finale kobiet rywalizowała również inna Polka - Julita Borek z Dworu Grunwaldzkiego Poznań. Zajęła 8. miejsce. Brązowy medal trafił natomiast do Ukrainki Oleny Kostewicz.

Podziel się