Kwalifikacja olimpijska, złoto, srebro, brąz i rekord Polski podczas Mistrzostw Europy!

Mistrzostwa Europy Győr

Biało-Czerwoni ponownie stanęli na wysokości zadania, startujący na Mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor polscy strzelcy wywalczyli 6 miejsc medalowych i kwalifikację olimpijską!

Złoty junior i srebrne juniorki.

Ivan Rakitski wystrzelał Mistrzostwo Europy, 17-latek nie miał sobie równych w konkurencji pistoletu pneumatycznego. “Przed finałem czułem lekki stres, ale tylko lekki, ponieważ byłem bardzo skupiony, starałem się kontrolować swoje emocje. W trakcie finału, podczas pierwszej serii 5-cio strzałowej pojawiała się silna adrenalina, musiałem wytrzymać, zachować spokój, pilnować oddechu. Skupiłem się na wypracowanej technice podczas treningu, to dało efekt i bardzo przyjemnie mi się strzelało. Teraz, po finale czuje się bardzo szczęśliwy. To była ciężka praca i uważam, że zasłużyłem na ten złoty medal” przekazuje fanom Ivan.

Kolejne medale Mistrzostw Europy (juniorów) zawisły na szyjach młodych reprezentantek: Julii Mikołowskiej, Dominiki Skarupskiej i Maji Gawendy (rywalizacja trójek, karabin pneumatyczny).

Brązowe medale seniorek!

W pierwszych dniach seniorskich Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym, w konkurencji pistoletu pneumatycznego triumfowała żeńska drużyna w składzie: Natalia Król, Klaudia Breś i Katarzyna Klepacz. Polskie zawodniczki zdobyły brązowe medale, ich osiągnięcia stanowiły inspirację dla kolejnych reprezentantek Polski.

Doskonałą formą wykazały się: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz oraz Izabella Dudek, ich łączne rezultaty uzyskane w kwalifikacjach indywidualnych zaowocowały brązowym medalem Mistrzostw Europy.

Kobiety lubią srebro!

Julia Piotrowska została Wicemistrzynią Europy!

Strzelczyni dostała się do ścisłego finału z trzecim najlepszym wynikiem spośród ok. 100 startujących zawodniczek z całej Europy.

Podczas emocjonującego finału wystrzelała wicemistrzostwo Europy!

“W finale wiedziałam, że każdy strzał będzie ważny, dlatego nie było miejsca na błędy, trzeba było skoncentrować się na każdym strzale z osobna" - Julia Piotrowska

W rywalizacji trójek w karabinie pneumatycznym, zawodniczki: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska, Izabela Dudek zdobyły srebrne medale, po raz kolejny potwierdziły fakt, że są strzelecką czołówką na starym kontynencie.

"Do tego startu przygotowywałam się od początku roku. Wiedziałam, że to nie będzie łatwe w szczególności psychicznie. Podczas startu pojawił się stres, zwłaszcza, że nie ważyły się tylko moje losy ale także całej drużyny. W momencie, gdy okazało się, że dostałyśmy się do finału z pierwszego miejsca i będziemy walczyć o złoto pojawiła się m.in. radość i spokój. Tak wielu emocji jeszcze nie doświadczyłam. To był mój debiut na imprezie tak wysokiej rangi. Byłyśmy z dziewczynami gotowe na ten pojedynek z reprezentacją Niemiec, rezultat strzelania był rewelacyjny." Dodaje Izbela Dudek

Kowalewicz z rekordem Polski i przepustką do Paryża!

 Niemałą niespodziankę zagwarantował nam Maciej Kowalewicz, który dostał się do ścisłego finału konkurencji karabin pneumatyczny z 7 lokaty spośród 85 startujących zawodników.

W finale Polak radził sobie na tyle dobrze, że został czwartym zawodnikiem w Europie oraz wywalczył coś o czym marzy wielu strzelców. Jego fantastyczna postawa i nieugiętość w finale zapewniła Quota Place dla kraju na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024!

Warto wspomnieć, że drużyna seniorów w składzie Maciej Kowalewicz, Tomasz Bartnik, Michał Chojnowski wystrzelali nowy rekord Polski konkurencji karabin pneumatyczny wynoszący 1879,9 pkt.

"Zająłem 4 miejsce podczas Mistrzostw Europy i mówi się że to najgorsze miejsce dla sportowca, jednak w tym wypadku chyba najlepsze jakie bym mógł wymarzyć. Zdobyłem kwalifikacje olimpijską, o którą walczę od dwóch lat, ciężka praca zaowocowała wejściem do finału, a w finale również wykonałem dobrą pracę i zdobyłem kwalifikacje. Jestem z tego bardzo zadowolony bo daje to mi też spokój w przygotowaniach do igrzysk." komentuje Maciej

Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących zawodniczek i zawodników.

 

 

Podziel się