Mistrzostwa Europy w Osijeku

Mistrzostwa Europy w Osijeku
Klaudia Breś została mistrzynią Europy w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów! Reprezentantka Polski pokonała w finale m.in srebrną medalistkę Annę Korakaki z Grecji i brązową Weronikę Major z Węgier. 
 
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorki i juniorzy. W konkurencji mieszanej pistoletu niestety bez powodzenia. W kwalifikacjach lepiej poszło dziewczynom w kpn 60 strzałów; zespołowo zajęły 5. miejsce. Indywidualnie Weronika Bykowska i Aleksandra Szutko zajęły odpowiednio 14. i 15 miejsca, Julia Grzybowska – 30.  W poniedziałkowe popołudnie w kpn 60 wystartował jeszcze nasz rodzynek Maciej Kowalewicz, uplasował się na 10. miejscu.
 
Do szerokiego finału zakwalifikował się również zespół pań w ppn 60. (+ Natalia Król i Julita Borek), kończąc rywalizację na 6. miejscu.
Do strefy medalowej dotarły juniorki w kpn; Aleksandra Szutko, Weronika Bykowska i Julia Grzybowska walczyły o brąz,  rywalizację zakończyły na 4. miejscu. Identycznie jak Dominika Borsuk, Maja Jarosińska i Oliwia Dąbrowska w zespole juniorek pistoletu. Siódme miejsce zajął zespół juniorów w ppn: Jakub Rosa Jakub Rabczuk i Kacper Jurasz.
 
Ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy Katarzyna Komorowska dobrze strzelała w kwalifikacjach, wywalczyła miejsce w finale kpn 60, tegoroczną rywalizację zakończyła jednak bez medalu.
 
Nasz etatowy zdobywca tytułów i medali w ruchomej tarczy Łukasz Czapla tym razem wraca z Osijeku bez krążka na piersi.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze zmagań naszych reprezentantów:

 

Rezultaty

Pobierz
Podziel się