Niesamowita majówka strzelców w Hanowerze. Worek z medalami

Niesamowita majówka strzelców w Hanowerze. Worek z medalami

Złota, srebra, brązy - pełen medalowy pakiet dla „Biało-Czerwonych”. Tak radzą sobie strzelcy sportowi podczas międzynarodowych zawodów ISCH Hannover. Znów króluje Emilia Babska, ale i reszta polskiej ekipy na hasło „strzały oceniane - START” odpowiada w najlepszy możliwy sposób.

Emilia Babska wywalczyła złoto w finale konkurencji karabin pneumatyczny R2. Złoty krążek wpadł jej także przy okazji zawodów w konkurencji w konkurencji karabin 3 postawy R8. Wcześniej wspólnie z Markiem Dobrowolskim stawała na najwyższym stopniu podium w konkurencji karabin pneumatyczny MIX. Ta dwójka - do spółki z Waldemarem Andruszkiewiczem - ugrała jeszcze srebro w konkurencji karabin dowolny 50 metrów R6.

Ponadto, Marek Dobrowolski wystrzelał brązowy medal w konkurencji R7 3 postawy i w ten sposób… ustanowił dwa rekordy Polski, w klasyfikacji oraz w finale. Z krajowego rekordu może cieszyć się także Szymon Sowiński - ustrzelił go konkurencji pistolet dowolny 50m P4.

Świetnymi występami pochwalić się mogą również: Sławomir Okoniewski, Kacper Pierzyński, Filip Rodzik, Piotr Staszewski, Grzegorz Modrzyński, Barbara Moskal, Barbara Matyka, Renata Tomaszewska oraz Emilia Trześniowska. Większość z tego grona ma już na koncie medale.

International Shooting Competition odbywające się w Hannoverze to prestiżowe międzynarodowe zawody w strzelectwie sportowym, w których biorą udział m.in.: olimpijczycy, paralimpijczycy czy uczestnicy Igrzysk Głuchych. Impreza potrwa do 8 maja. Wyniki poszczególnych konkurencji dostępne są na stronie internetowej organizatora wydarzenia. Więcej informacji – w mediach społecznościowych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Podziel się