Otwarcie strzelnicy w Starym Chrząstowie

Strzałami z pistoletu i strzelby 27 października 2018 roku w Starym Chrząstowie (Gmina Parzęczew) została otwarta pierwsza w kraju strzelnica westernowa CAS (Cowboy Action Shooting) Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego.  - Marzenia nie tyle się spełniają, co należy je spełniać  - powiedział prezes PSSW Włodzimierz Łuczyński, wskazując na zaangażowanie i determinację członków oraz przyjaciół Stowarzyszenia, którzy wspólnie stworzyli niezwykły obiekt.  

Dodajmy, że zbudowany dzięki  zdolnościom organizatorskim prezesa Łuczyńskiego, jego poświęceniu i forsownemu  tempu prac. Szefowi PSSW przypadło  w udziale wzniesienie toastu  inaugurującego, rozegrane przy okazji otwarcia, VI Regionalne Zawody Jesień Cheyennów - trzeba przyznać niekonwencjonalnie... strzałem do butelki szampana.  Trunek się rozprysł po pierwszym strzale.

Niepowtarzalny kompleks, klimatyczny i nawiązujący do tradycji Dzikiego Zachodu, zwłaszcza dzięki osi  300 m i dodatkowo 4 osiom krótkim, pozwala na przeprowadzenie różnych zawodów, co plasuje uroczystość otwarcia, jako wydarzenie ważne dla całego środowiska strzeleckiego, nie tylko regionu  łódzkiego, w którym nie było dotychczas tak długiej osi. Również w wymiarze krajowym osie 300-metrowe występują rzadko. Strzelnica jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, które co raz częściej z powodzeniem uprawiają strzelectwo westernowe, umożliwiające pasjonatom broni i strojów z czasów znanych z westernów zdrową rywalizację i doskonałą zabawę.

Obiekt  służy strzelcom, ale wymaga jeszcze wielkiego nakładu pracy, już wkrótce jednak uzyska ostateczny kształt i będzie w pełni funkcjonalny. Dostosowany do potrzeb zawodników pozwoli na doskonalenie umiejętności, osiąganie kolejnych sukcesów, popularyzację sportu strzeleckiego oraz promowanie regionu w kraju i za granicą. W szeregach PSSW są już medaliści mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i reprezentanci w mistrzostwach świata w strzelectwie westernowym.

PSWS jest licencjonowane przez PZSS i jako pierwszy rodzimy klub  afiliowane przez SASS (federację amerykańską). Prezes „Trigger Hawkeye” został w tym roku uhonorowany najwyższym odznaczeniem amerykańskiej federacji SASS  - gwiazdą Regulatora - za wkład w rozwój strzelectwa westernowego w Polsce.

Zainteresowani mogą śledzić  działalność Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego na stronie www.caspoland.eu

Fot.: Archiwum PSWS
Anna Baczyńska
Crazy Zebra SASS#105655 RO II

Podziel się