Świetne miejsce polskiej zawodniczki w Rio de Janeiro

Świetne miejsce polskiej zawodniczki w Rio de Janeiro

Puchar Świata w Rio de Janeiro w Brazylii. W finale karabinu pneumatycznego 10 m kobiet, polska reprezentantka Aneta Stankiewicz zajęła 5. miejsce. To duży sukces zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz. Zwłaszcza, że zmagania należały do bardzo wyrównanych.

Najpierw Aneta Stankiewicz wzięła udział w kwalifikacjach, gdzie wystrzelała 631,6 pkt. co dało jej przepustkę do finałowych zmagań. Tam trafiła 187,6 pkt.

- Myślę, że tego dnia dało się wysoko strzelać, wyniki były bardzo wysokie. Ten Puchar Świata, w konkurencji karabin pneumatyczny, miał chyba najwyższy poziom ze wszystkich na jakich kiedykolwiek byłam. Nie pamiętam, żeby 630 pkt. dawało 14. miejsce w kwalifikacjach, a tutaj tak było - powiedziała Aneta Stankiewicz.

Ostatecznie, w finale ulokowała się na 5. miejscu. Lepsza od reprezentantki Polski okazała się: Norweżka Jeanette Hegg Duestad , która trafiła na 4. lokatę. Na podium uplasowały się kolejno: Chinka Jiale Zhang, Francuzka Océanne Muller oraz Elavenil Valarivan - reprezentantka Indii.

- Poziom? Kosmos. A w tym kosmosie jestem również ja. W finale tego Pucharu Świata skończyłam na 5. miejscu, ale to nie było byle jakie 5. miejsce! - tak Stankiewicz zrelacjonowała swój występ dla fanów w mediach społecznościowych.

Finał zmagań, w których wzięła udział zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz można obejrzeć na Facebooku na profilu ISSF - International Shooting Sport Federation. Podczas imprezy w Rio świetnie radziła sobie również Julita Borek, która w finale pistoletu sportowego kobiet - tak jak Stankiewicz - zajęła 5. miejsce. Puchar Świata zakończy się 19 września.

Podziel się