Szkolenie dla instruktorów i trenerów

Szkolenie dla instruktorów i trenerów

Polski Związek Strzelectwa Sportowego  zorganizował na początku  października we Wrocławiu szkolenie dla instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenie było dofinansowane  przez Ministerstw Sportu i Turystyki w ramach realizacji projektu „Strzeleckie zajęcia sportowe”. Wzięło w nim udział łącznie 87 instruktorów  z 52 klubów z całej Polski. Byli to trenerzy i instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu młodzieży oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą z dziećmi.

Prowadzący zajęcia trenerzy Andrzej Kijowski i  Jolanta Samulewicz omówili teoretyczne i praktyczne aspekty dotyczące prowadzenia zajęć z młodzieżą. Technika strzelania z karabinu i pistoletu, planowanie szkolenia, metodyka nauczania młodych osób, zastosowanie trenażerów i nowoczesnych pomocy dydaktycznych, to niektóre z poruszanych tematów.

Bardzo ciekawe elementy teoretyczne przeplatane były prowadzeniem zajęć praktycznych. Szkolenie przeprowadziły trenerki Joanna Karasewicz i Natalia Król. Przekazały dużo cennych uwag i odpowiadały na pytania zawierające konkretne problemy szkoleniowe. Wymiana doświadczeń pomiędzy słuchaczami była również ważnym  elementem szkolenia.

Koordynatorka projektu „Strzeleckie zajęcia sportowe” Jolanta Jarczewska przekazała informacje na temat przebiegu realizacji zajęć. Omówiła też różne sposoby pozyskiwania środków finansowych na działalność klubów sportowych.

Ostatniego dnia zajęć psycholog Ewa Moroch omówiła temat „Wsparcie, motywacja i inspiracja w treningu dzieci i młodzieży”.  Szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów i zrobieniem wspólnego zdjęcia.

Podziel się