Józef Zapędzki kończy 90 lat!

Wielka Gwiazda światowego strzelectwa; dwukrotny Mistrz Olimpijski (IO Meksyk 1968 i IO Monachium 1972), medalista  Mistrzostw Świata (srebrny i brązowy), Mistrzostw Europy (złoty, dwa razy srebrny i 4 razy brązowy), wielokrotny mistrz i multimedalista Mistrzostw Polski.

 

 Dostojny Jubilat, urodzony 11 marca 1929 r., słynie również z tego, że zaprzecza   teoriom związanym z wiekiem - jak widać nie tylko tym sportowym - nakazującym rozpoczynanie wyczynowego uprawiania sportu bardzo młodo; Józef Zapędzki był już dobrze po dwudziestce kiedy zajął się  strzelectwem sportowym w sposób usystematyzowany. Pierwszy złoty medal olimpijski zdobył dobiegając czterdziestki. W Monachium już ten wiek przekroczył. Cztery lata później, podczas IO w Montrealu (1976), był nadal w doskonałej dyspozycji, z szansami na kolejny medal, ale kłopoty ze sprzętem rozwiały nadzieje.

 

Cieszy nas bardzo, że również w dziedzinie długości usłanego sukcesami życia Mistrz bije kolejne rekordy. Cieszy też, że mimo upływu lat, od zakończenia kariery przez Józefa Zapędzkiego, nadal się cieszy popularnością wśród kibiców.

 

            Z okazji jubileuszu, w dowód wielkiego uznania i podziwu, jednemu z najwybitniejszych sportowców w historii Niepodległej, absolutnemu specjaliście  broni krótkiej, wychowawcy młodzieży, serdeczne  życzenia, by w najlepszym zdrowiu był z nami jak najdłużej złożył Prezes PZSS Tomasz Kwiecień podczas wizyty u Mistrza Józefa Zapędzkiego, odbytej wraz z przedstawicielami Związku.

 

Podziel się