Testy sprawnościowe dla kandydatów do Kadry Narodowej 2023

Zapraszamy młodzież, kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów 2024 na testy sprawnościowe, które odbędą się podczas Zawodów Klasyfikacyjnych we Wrocławiu (09-12.11.2023r.)

Testy, podobnie jak w roku ubiegłym, będą odbywać się w sposób nie kolidujący ze startami oraz nie narażający Klubów na dodatkowe koszty. Zawodnicy, którzy nie będą mogli wykonać testów podczas ww. zawodów, będą mogli zrobić to w dodatkowym, wyznaczonym przez Trenera Kadry terminie.

Planowane testy mają stanowić podstawę do oceny kandydatów pod kątem ich rozwoju cech motorycznych i wyznaczeniu kierunków rozwoju zawodników w tym zakresie.

Poniżej zawarta jest lista ćwiczeń do wykonania podczas testów:

 1. Skłony tułowia w leżeniu tyłem w czasie 30 sek. (kryterium oceny jest ilość powtórzeń)s
 2. Ugięcia ramion w zwisie na drążku (kryterium oceny jest ilość powtórzeń) – chłopcy, zwis na drążku z ugiętymi ramionami (kryterium - czas trwania ćwiczenia) - dziewczęta.
 3. Bieg 800m dla dziewcząt, 1000m dla chłopców – kryterium czas przebiegnięcia dystansu.
 4. Test równowagi - utrzymanie postawy stojącej na jednej nodze z otwartymi oczami na belce o wymiarach 50 cm długości, 4 cm wysokości, 3 cm szerokości. Druga noga jest zgięta w kolanie i trzymana z tyłu za stopę. Kryterium oceny stanowi liczba prób potrzebnych na utrzymanie równowagi w staniu na belce przez jedną minutę.
 5. Rzuty piłką tenisową do celu – Dziesięć rzutów do obręczy o średnicy 75 cm na 10 m dla mężczyzn i 8 m dla kobiet. Kryterium oceny stanowi ilość celnych rzutów.
 6. Bieg zwinnościowy 4x10m - Zawodnik biegnie do linii znajdującej się w odległości 10 m. Podnosi z półkola klocek, po czym wraca do linii startu, gdzie kładzie klocek. Następnie biegnie po drugi klocek i wraca na metę. Kryterium oceny stanowi czas wykonania próby.

Podkreślamy, iż wyniki testów nie stanowią elementu oceny przy wyborze zawodników do Kadry, gdyż o tym decydują wyniki sportowe. Jednakże odmowa wykonania testów może stanowić podstawę do nieuwzględnienia danego zawodnika przy ustalaniu składu Kadry Narodowej.

Lista zawodników PISTOLET:

 

JUNIORZY:

 1. Bałon Dominik
 2. Bujewicz Piotr
 3. Brzozowski Bartosz
 4. Dziurdzia Jakub
 5. Hadaś Artur
 6. Jędraszczyk Tomasz
 7. Kopiwoda Wiktor
 8. Nowosadko Stanisław
 9. Polek Mateusz
 10. Rakitski Ivan
 11. Witczak Maksymilian
 12. Zygmuntowski Maciej
 13. Ratajczyk Hubert
 14. Bielkiewicz Michał
 15. Zarzycki Mikołaj
 16. Fabisiak Kamil

JUNIORKI:

 1. Owczarek Klaudia
 2. Moiczek Aleksandra
 3. Szklarz Oliwia
 4. Krajewska Weronika
 5. Szklanny Julia
 6. Szmytkowska Wiktoria
 7. Cienkosz Gabriela
 8. Pakieła Adrianna
 9. Włazik Helena
 10. Tutaj Joanna
 11. Wilczek Zofia
 12. Brzegowa Aleksandra
 13. Owczarek Róża

 

Podziel się