Życzenia świąteczne

Koleżanki i Koledzy

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia strzelcom i sympatykom naszego sportu oraz ich bliskim pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i dużo zdrowia. Życzę Wam ciepłej, rodzinnej atmosfery, wypełnionej gwarem dzieci wyglądających gwiazdki na niebie i prezentów pod choinką. Cieszmy się sobą, a spoglądając na puste miejsce przy wigilijnym stole pomyślmy o tych, którym nie jest dane świętować w cieple tych cudownych dni.  

Boże Narodzenie, to czas zamyślenia. Wspominając nieobecnych przy stole członków rodziny, pomyślmy też o przyjaciołach, którzy nie pojawią się już na strzelnicach. Zawodnikach, sędziach, trenerach, jeszcze niedawno całym sercem zaangażowanych w strzelectwo. Pamiętajmy o nich i chwilą zadumy oddajmy im cześć przy blasku choinkowych ozdób. To ważne szczególnie teraz, kiedy światowa pandemia czyni niespodziewane wyrwy w naszym otoczeniu, ogranicza nasze możliwości i aktywność, dezorganizuje plany, i zamierzenia.

Ale w naszej tradycji nic nie odbierze Świętom Bożego Narodzenia ich uroku i nadziei jaką niosą na przyszłość. Dlatego mimo zagrożeniom z okazji Nowego Roku, życzę strzelcom jak najczęstszych i bezpiecznych wizyt na strzelnicach. Wszystkim zaangażowanym życzę powodzenia w rywalizacji. Reprezentantom kraju życzę sukcesów w rozpoczynającej się walce o przepustki olimpijskie. Wspierajmy ich w występach na arenach świata. Zapewne nie będzie normalnie, może być trudniej, ale pamiętajmy, że na przekór hydrze pandemii praca w klubach i reprezentacji toczy się możliwie swoim torem, a środowisko strzeleckie nie raz udowodniło, że potrafi się mobilizować wokół najważniejszych zadań.

Mając nadzieję na kolejną porcję radości z występów reprezentacji w roku 2022 równie serdeczne życzenia składam strzelcom rywalizującym w konkurencjach open. Ich zaangażowanie sprawia, że sport strzelecki, uprawiany w rożnych formach, jest obecny w praktycznie wszystkich zakątkach kraju.

Kończąc w imieniu władz i pracowników PZSS raz jeszcze życzę wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 

Andrzej Kijowski
Prezes
Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

 

 

 

 

Podziel się