Finał Ligi Młodzieżowej PZSS 2018

Gdynia

15.11 - 18.11.2018

Zawody PZSS i międzynarodowe - dt. na koszt PZSS

Dyscypliny

Pistolet
Karabin
Strzelba

Kategorie wiekowe

Kobiety i Mężczyźni
Juniorzy
Juniorzy młodsi
Młodzicy

Delegat techniczny

Jolanta Tołczyk , s.kl M , Warszawa

Informacje dodatkowe

/

Harmonogram meczów

Rezultaty meczów

Piątek

Sobota

Niedziela


Regulamin rozgrywania

Osiem drużyn zakwalifikowanych do finału będzie brało udział w dwuetapowych rozgrywkach:

1. Mecze kwalifikacyjne „każdy z każdym” będą rozegrane w dwóch grupach G1; G2; w których będą rozstawione drużyny zakwalifikowane do finału:

  • G1:   A1; B2; C1; D2 
  • G2:   A2; B1; C2; D1
    Podczas konferencji zostaną w drodze losowania przydzielone numery drużyny w danej grupie od 1 do 4, co będzie stanowiło o kolejności strzelań w rozgrywkach.
  • G1:  1,2,3,4
  • G2:  1,2,3,4
    Zawodnicy walczą ustawieni w zespole również z numerami 1, 2, 3. Rozgrywka polega na bezpośredniej potyczce z zawodnikiem przeciwnego zespołu z tym samym numerem.
  • Zasady meczy kwalifikacyjnych:
    • 5 minut czas przygotowawczy
    • 10 minut seria próbna
    • 12 minut każda seria dziesięciostrzałowa, po każdej serii będą przydzielane punkty (2 pkt za wygraną serię; po 1 punkcie za remis; 0 punktów za przegraną serię dla zawodnika)

2. Mecze finałowe o złoty medal i o brązowy medal.

  • Pierwsze zespoły z rozgrywki grupowej przystępują do meczu o złoty/srebrny medal; drugie zespoły przystępują do meczu o medal brązowy.
  • Zasady meczy finałowych:
    • 8 minut czas przygotowawczy i strzały próbne
    • Prezentacja
    • 2 minuty przygotowanie i strzały próbne
    • 20 strzałów, 50 sekund na strzał, ocenianie z dziesiętnymi) przyznawanie punktów za każdy strzał ( 2 punkty za wygrany strzał, 1 punkt za remis 0 punktów za przegrany strzał)
  • Na obu etapach w przypadku remisów rozstrzyga dodatkowy strzał oceniany tak jak poprzednio (ocena w dziesiętnych)

Wstępny Program Finału Ligi PZSS

16.11.2018, piątek

10.00-13.00 trening –akredytacja, kontrola broni, zdjęcia zespołowe (zawodnicy w koszulkach+trenerzy)

  • 13.00 - konferencja techniczna – hala ul. Olimpijska 5
  • 15.00 - 1-2, 3-4 Karabin G1/Pistolet G2
  • 16.30 - 1-2, 3-4 Karabin G2/Pistolet G1

17.11.2018 Sobota

  • 9.00 - 1-3, 2-4  Karabin G1/Pistolet G2
  • 10.30 - 1-3, 2-4  Karabin G2/Pistolet G1
  • 12.00 - 1-4, 2-3  Karabin G1/Pistolet G2
  • 13:30 - 1-4, 2-3  Karabin G2/Pistolet G1

19.11.2018, niedziela – mecze finałowe, zakończenie zawodów

  • 9.00 - mecz o brązowy medal w pistolecie
              mecz o brązowy medal w karabinie
  • 10:30 - mecz o złoty medal w pistolecie
                mecz o złoty medal w karabinie
  • 12.30  zakończenie i dekoracja zwycięzców

Strzelnica

  • Ilość stanowisk -  30 stanowisk – tarcze elektroniczne
  • oprawa muzyczna, widoczne dla zawodników tablice (ekrany) z wynikami.
  • Adres: Gdynia ul. Olimpijska 5 – Hala GCS

Klasyfikacja

  • Klasyfikacja zespołowa w karabinie, i pistolecie
  • Wyróżnione zespoły otrzymują:
    • I-III – puchary, dyplomy dla klubu
    • I-III – medale dla zawodników zwycięskich zespołów
    • I-III - nagrody rzeczowe dla zespołów

Zgłoszenia

  • Potwierdzenie udziału, ilość osób startujących i towarzyszących oraz orientacyjny czas przyjazdu proszę przesyłać na adres: jolasam@gmail.com do 04.11.2017 – wymagane jednolite koszulki (bluzy) dla pistoleciarzy, jakiś element klubowy na strojach karabiniarzy – dla wyróżnienia zespołów (klubów) podczas strzelania.

 Zakwaterowanie i wyżywienie

  • Pensjonat „Krystyna” Rewa ul. Wczasowa 6 – rezerwowane przaz organizatora na wyraźną prośbę w zgłoszeniach (koszt około 100zł osobo dzień – nocleg, śniadanie+obiadokolacja)

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Gdyni

Podziel się