Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Zabłockiego

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wojciecha Zabłockiego,

3-krotnego medalisty olimpijskiego w szabli, wielokrotnego mistrza świata, jednego z filarów reprezentacji polskich szermierzy w złotym okresie tego sportu w Polsce, uznanego architekta, autora wielu obiektów sportowych w świecie, wykładowcy akademickiego, profesora zwyczajnego, autora licznych książek, kawalera medalu Kalos Kagathos, i członka Kapituły tego medalu, przyznawanego ludziom, którzy osiągnęli sukcesy zarówno w sporcie, jak i w pracy zawodowej. Odejściu osoby, która w uznaniu zasług została wyróżniona m.in.: Krzyżami Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem MKOl Sport and Science oraz medalem Pierre de Coubertina.

W zmarłym tracimy wielkiego sportowca, człowieka o renesansowych zainteresowaniach, oddanego idei olimpizmu, bardzo mądrego i zwyczajnie sympatycznego. Wypada mi tylko powtórzyć słowa skierowane do Zmarłego przez prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego:  „(…) na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci! Byłeś i zawsze będziesz Kimś ważnym i niezastąpionym w naszej Olimpijskiej Rodzinie!"

Rodzinie Zmarłego, przyjaciołom z Polskiego Związku Szermierczego, wszystkim kochającym ideę olimpijską, w imieniu środowiska sportu strzeleckiego składam z serca płynące kondolencje.

 

Tomasz Kwiecień

Prezes

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

Podziel się