Zmarł Czesław Szpek

Zmarł Czesław Szpek

Pożegnanie oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 22.12 o godz.13.00 na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni.


Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Czesława Szpeka,

Postaci wyjątkowej w polskim sporcie strzeleckim, trenera broni krótkiej Floty Gdynia, wychowawcy licznych reprezentantek i reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski, majora Wojska Polskiego, absolwenta Wydziału Elektroradiotechnicznego Wojskowej Akademii Technicznej z 1968 r., mgr inż. o specjalności lotnicze urządzenia radiotechniczne, zawodowo związanego z Obroną Powietrzną Kraju. Ojca mistrzyni świata juniorek i medalistki ME seniorek Sławomiry.

Wiadomość o odejściu Czesława nas przybiła, wiedzieliśmy o jego chorobie, ale nie dopuszczaliśmy myśli, że może go zabraknąć na kolejnych MP, FOOM czy innych zawodach. Niestety to wielkie serce okazywane strzelectwu i szkolonej młodzieży przestało bić. Czesław Szpek na zawsze zostanie w naszej pamięci otoczony młodymi strzelcami, bywało ukrywający wzruszenie sukcesami swoich podopiecznych. Takim go zapamiętamy; świetnego szkoleniowca i wychowawcę, a przede wszystkim, wspaniałego przyjaciela, i ciepłego człowieka. Cześć Jego Pamięci!

Rodzinie Zmarłego, jego bliskim i przyjaciołom, w imieniu środowiska sportu strzeleckiego składam z serca płynące wyrazy współczucia.

 

Tomasz Kwiecień

Prezes

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

 

Podziel się