Założenia i realizacja programu „Strzeleckie zajęcia sportowe” w 2018 roku

Autor: Jarczewska Jolanta

Większość działaczy i trenerów klubów sportowych w Polsce twierdzi, że brakuje im środków na szkolenie, za wyjazdy sportowe, na zakup sprzętu. Równocześnie w obliczu cyfryzacji naszych dzieci i młodzieży, ich przywiązania do komórek, laptopów i telewizorów trudno nam znaleźć nowych chętnych do uprawiania sportu. Nie zawsze potrafimy odpowiednio zachęcić młodych ludzi, zaproponować im nie tylko ciekawe zajęcia, ale obozy, wyjazdy – nie tylko sportowe, zagraniczne wymiany młodzieży. Żeby to robić efektywnie potrzebne są pieniądze.

Funkcjonowanie większości klubów sportowych w Polsce jest oparte na składkach członkowskich oraz dotacjach z samorządu. W wielu miastach wyjazdy na zawody finansowane są głównie ze środków kadr wojewódzkich. Niewiele klubów sięga po dotacje z programów rządowych, czy ze środków unijnych. Dlatego chciałabym się podzielić w tym artykule wiedzą i doświadczeniem, które zbierałam w ciągu ostatnich 14 lat. Przedstawię tutaj kilka programów, z których można pozyskać środki finansowe realizując jednocześnie ciekawe działania. Szczególnie polecam Program KLUB, który został już w tym roku ogłoszony, jest bardzo prosty i łatwy do realizacji. 

W drugiej części artykułu przedstawię zasady programu „Strzeleckie zajęcia sportowe”, omówię jego realizację i podsumowanie.

 

Pełna wersja artykułu

Pobierz

Artykuł opublikowany w: Strzelectwo sportowe (Nowoczesne rozwązania szkoleniowe), zeszyt nr 15, Wrocław, 2018,
ISBN 978-83-941103-3-8

Autor: Jarczewska Jolanta

Podziel się